Entry list

Haapsalu Lahtised Meistrivõistlused 2016/LHV Haapsalu

Entry List - by Skipper

Information is provisional and subject to modification
Regatta results saved: Friday, September 2, 2016 9:20:50 PM EEST


(Entries=49)  Optimist 

Division: Optimist (49 boats) (top)

SailBoat/SkipperRatingClubCBYRA
EST 202Aarna Ant, AngusPJK 
LHV ?? Aasmaa, DagnePJK 
255Aasmets, LisettTJK 
LHV 2Ader, ArturSMS 
EST 125Alliksoon, Rico RobertSMS 
LHV 1Andreas, BirgitSMS 
EST 176Ausman, ArturKJK 
1Dovgan, KarolinaNYCS 
EST 145Eller, Uko OliverHPSK 
LHV 41Goldberg, GeorgyKJK 
EST 39Haavandi, KatarinaTJK 
0Haavandi, KristinaTJK 
EST 150Habakuk, Eke MadisKJK 
EST 185Hellrand, RaoulKJK 
EST 235Holtsmann, HendrikPJK 
LHV B Jõgisman, RuudiHPSK 
LHV 15Kalev, Oskar LouisHPSK 
EST 22Kirsel, KertPJK 
LHV 4Koppel, KarlSMS 
EST 133Lember, HenriSMS 
EST 225Lilienthal, Mia MarinROPK 
EST 135Lindau, LiiseSMS 
LHV 42Maaste, August ElmarKJK 
EST 161Masing, Karl RobertHPSK 
LHV 5Mets, Olger HannesSMS 
EST 166Mägi, Marie GreteHPSK 
LHV 21Nopponen, JorvenKJK 
EST 136Paomees, GeorgSMS 
EST 1160Põldmaa, SaskiaNYCS 
EST 162Raamat, EliiseTJK 
EST 83Raamat, MariaTJK 
EST 6Ratnik, KarelPJK 
LHV ??? Reimal, HannesPJK 
EST 183Roosimölder, UkuNYCS 
EST 186Saarepera, KasparKJK 
EST 139Salundi, PertPJK 
EST 160Sas, KädiHPSK 
EST 184Sillaste, SiimNYCS 
EST 188Säärits, KaurKJK 
LHV A Söderholm, ReioHPSK 
LHV ? Taggu, Laura MariiPJK 
EST 174Tamm, AkselKJK 
EST 124Tamm, Karl SörenNYCS 
III Tuubel, Jakob HeinrichNYCS 
II Uustalu, FreddyNYCS 
EST 194Vesberg, MartinSMS 
EST 234Õunap, Angeliina Maria IsabelPJK 
EST 216Õunap, Daniel Johan AndresPJK 
EST 232Šaraškin, TristanKJK 

Subdivision: LHV (28 boats) (top)

SailBoat/SkipperRatingClubCBYRA
LHV ?? Aasmaa, DagnePJK 
255Aasmets, LisettTJK 
LHV 2Ader, ArturSMS 
LHV 1Andreas, BirgitSMS 
EST 176Ausman, ArturKJK 
EST 145Eller, Uko OliverHPSK 
LHV 41Goldberg, GeorgyKJK 
EST 39Haavandi, KatarinaTJK 
0Haavandi, KristinaTJK 
LHV B Jõgisman, RuudiHPSK 
LHV 15Kalev, Oskar LouisHPSK 
EST 22Kirsel, KertPJK 
LHV 4Koppel, KarlSMS 
LHV 42Maaste, August ElmarKJK 
LHV 5Mets, Olger HannesSMS 
LHV 21Nopponen, JorvenKJK 
EST 162Raamat, EliiseTJK 
EST 83Raamat, MariaTJK 
EST 6Ratnik, KarelPJK 
LHV ??? Reimal, HannesPJK 
EST 139Salundi, PertPJK 
EST 188Säärits, KaurKJK 
LHV A Söderholm, ReioHPSK 
LHV ? Taggu, Laura MariiPJK 
EST 124Tamm, Karl SörenNYCS 
III Tuubel, Jakob HeinrichNYCS 
II Uustalu, FreddyNYCS 
EST 216Õunap, Daniel Johan AndresPJK 

Subdivision: LHV Tüdrukud (8 boats) (top)

SailBoat/SkipperRatingClubCBYRA
LHV ?? Aasmaa, DagnePJK 
255Aasmets, LisettTJK 
LHV 1Andreas, BirgitSMS 
EST 39Haavandi, KatarinaTJK 
0Haavandi, KristinaTJK 
EST 162Raamat, EliiseTJK 
EST 83Raamat, MariaTJK 
LHV ? Taggu, Laura MariiPJK 

Subdivision: Tüdrukud (15 boats) (top)

SailBoat/SkipperRatingClubCBYRA
LHV ?? Aasmaa, DagnePJK 
255Aasmets, LisettTJK 
LHV 1Andreas, BirgitSMS 
1Dovgan, KarolinaNYCS 
EST 39Haavandi, KatarinaTJK 
0Haavandi, KristinaTJK 
EST 225Lilienthal, Mia MarinROPK 
EST 135Lindau, LiiseSMS 
EST 166Mägi, Marie GreteHPSK 
EST 1160Põldmaa, SaskiaNYCS 
EST 162Raamat, EliiseTJK 
EST 83Raamat, MariaTJK 
EST 160Sas, KädiHPSK 
LHV ? Taggu, Laura MariiPJK 
EST 234Õunap, Angeliina Maria IsabelPJK 

Information is provisional and subject to modification

Principal Race Officer: Marko Saarlaid
Jury Chair: Priit Rüütel

Comments